میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک درمان بالینی و یکی از جدیدترین روش‌های جوان‌سازی پوست است.
در این روش غیرتهاجمی، به کمک سوزن‌های ریز، سوراخ‌های ریز و سطحی در پوست ایجاد می‌شود و به این ترتیب ترک های پوستی که در اثر زایمان،چاقی و بلوغ روی پوست ایجاد شده‌اند،از بین می‌روند.
با استفاده از وسیله‌ای به نام درماپن (Dermapen)،متخصص پوست می تواند عمق سوزن را برای تولید کلاژن در مناطق مختلف پوست به طور دقیق تنظیم و کنترل کند.
با این روش درمان جای سوختگی،بستن منافذ باز پوست،درمان لک پوستی،رفع چین و‌ چروک و از بین بردن جای زخم و بخیه و نیز از بین بردن جای جوش امکان‌پذیر است.

روش کار میکرونیدلینگ چیست؟

جوان سازي پوست با مدرن ترين دستگاه ميكرونيدلينگ يك روشي موثر براي درمان انواع جوش،آكنه و اسكار آكنه است كه در آن يك لايه سطحي از پوست برداشته مي شود.
همچنين در اين لايه برداري سطحي،لايه مرده پوست نيز از بين مي رود كه پوست را شفاف و روشن ميكند.زيرا اين دستگاه ميكرو كانال و حفره هاي متعددي در پوست ايجاد مي كند و از اين حفره ها ترشحات خون،سرم وپلاسما خارج مي شود و خروج اين ترشحات جوان سازي پوست را در پي دارد.

میکرونیدلینگ روشی کاملا بدون درد است.

 • مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

  تولید کلاژن و تحریک جریان خون که سبب جوان‌سازی پوست می‌شود.
  بازسازی بافت پوست در مواردی مثل جای سوختگی،زخم،جوش،چین‌ و چروک‌های ظریف و ترک‌های پوستی
  درمان مشکلات پوستی انواع طیف‌های رنگ پوست حتی پوست‌های تیره که به روش‌های درمانی مثل لیزر پاسخ نمی‌دهند.
  استفاده از میکرونیدلینگ برای درمان مشکلات مناطق حساسی مثل گردن،اطراف چشم‌ها،دهان و… که با روش‌هایی مثل پیلینگ عمیق و لیزرهای گران‌قیمت نمی‌توان آن‌ها را درمان کرد،بسیار مؤثر است.
  جنس سوزن‌های میکرونیدلینگ «تیتانیوم» است.تیتانیوم ازجمله فلزاتی است که هنگام حرکت اصطحکاکی یا رفت‌وبرگشتی ایجاد حرارت نمی‌کند،داغ نمی‌شود و پوست را نمی‌سوزاند.
  میکرونیدلینگ برای رفع ایرادات پوستی نواحی کوچک و زاویه‌دار پوست مانند بینی،بالا و پایین چشم،لب بالا و لب پایین انجام می‌شود ولی لیزر این توانایی را ندارد.
  هزینه‌ی میکرونیدلینگ بسیار کمتر از روش‌هایی مثل لیزر است و علاوه‌ بر این آسیب‌های ناشی از حرارت لیزر بر روی پوست را هم ندارد.
  بد نیست بدانید که از روش «میکرونیدلینگ» برای رشد مجدد مو در روش‌های مدرن کاشت مو هم استفاده می‌شود

به‌عقیده‌ی متخصصان پوست‌ومو در‌صورتی‌ که عمل میکرونیدلینگ در مطب پزشک یا کلینیک‌های تخصصی پوست‌ومو انجام شود،می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات پوستی مؤثر باشد.